SIK SORULAN SORULAR

 • Otomobili Arkadaşlarım,Akrabalarım Sürebilir mi?

  Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

 • Sözleşme Doldurulurken Neler Gerekmektedir?

  Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz.

 • Aracı Nasıl İade Edebilirim?

  Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterlidir. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı iller olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 • Aracı Nasıl Teslim Alabilirim?

  Araç kullanıcılarına ait Ehliyet fotokopisi TC kimlik numarası yok ise ilave olarak da Nüfus Cüzdanı vb. kimlik almamız yasal sorumluluktur. Yabancı ehliyeti olan kullanıcılardan da ülkeye giriş yaptıkları kaşe olan pasaport kopyası alınması zorunludur. Yabancı ehliyetler kanun gereği TR’de kullanılması için ülkemize giriş yapılan tarihten TC vatandaşların da max. 12 ay, Diğer Ülke vatandaşların da max. 6 ay kullanılabilir.

 • Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

  Online olarak elazighavalimaniotokiralama.org internet sayfasından fiyat teklifi alabilir ve birkaç basit adımda rezervasyon yapabilirsiniz. Unutmayın erken rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha ekonomik fiyatlar alırsınız. 0 (530) 842 23 00 numaralı rezervasyon merkezini arayarak 7 / 24 rezervasyon yaptırabilirsiniz. info@elazighavalimaniotokiralama.org adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz.